Yeni Evlenecekler: Moda Değişti, Altının Artık Böylesi Meşhur

Havaların ısınmasıyla birlikte düğün sezonu da geldi çattı. Gelin ve damat yakınları ise takacakları takıları kara kara düşünüyor. Gram altın fiyatlarının dahi 2 bin 500 lirayı aştığı şu günlerde takı geleneğinden de kimse vazgeçmiyor.

Düğün mevsimi geldi, takı takacak olanlar altın fiyatlarına gözleri dikti. Genellikle çeyrek, tam altın, cumhuriyet gibi takılar tercih edilirken “Ankara beşlisi” görenlerin gözdesi oldu. İşte fiyatı…

Evlenenlere altın takmak, Türk geleneklerindendir. Çiftlerin aileleri, akrabaları ve dostları altın takarak hem tebrik eder hem de destek olurlar. Genellikle çeyrek, yarım, tam, cumhuriyet, reşat gibi altınlar tercih edilir.

Ancak devir değiştikçe altın merasimleri de değişiyor. Kuyumcuların son dönemde tezgahını süsleyen altın çeşidi “Ankara beşlisi” oldu.

Ankara beşlisi, hem büyüklüğü ile hem de fiyatıyla görenleri cezbediyor. Evlenecek çiftlere güzel bir yatırım aracı olacak olan Ankara beşlisi ne kadar, kaç TL haberimizde…

ANKARA BEŞLİSİ FİYATI 2024

Ankara beşlisi genellikle 36 gramdan oluşan 22 ayar altındır. Kenarları işlemeli ve kulplu olarak üretilmektedir. 5 reşat altın değerinde gibi düşünülebilir. Güncel fiyatı 90 bin Tl civarındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir